Střešní okna Solara

Solara je český výrobce střešních oken zaměřený na vysoký tepelný komfort v zimě i v létě, kvalitu použitého dřeva i jeho zpracování a zakázkový přístup. Pracujeme s barevnými odstíny povrchové úpravy, spolehlivými dvoj/trojskly a řadou materiálů vnějšího oplechování.

Výroba

1) Rám a křídlo okna

Pro rám a křídlo okna je klíčový použitý materiál, jeho kvalita, estetické vlastnosti i povrchová úprava. Solara vyrábí dřevěná střešní okna s použitím vysoce kvalitního materiálu s výborným modulem pružnosti: výběrový, vyzrálý, prosušený a krásný borovicový masiv. Dřevo ošetřené proti plísním a houbám je opatřeno základním nátěrem a finálním vysokotlakým nástřikem; používáme vodou ředitelné lazury s atestem hygienika.

Okna Solara

2) Zasklení

Již standardní zasklení je s teplým vnitřním rámečkem, Ug=1,1W/m2K. Často pracujeme s 3skly Ug=0,5W/m2K a Ug=0,6W/m2K.Technologie zasklení určuje výsledné tepelně-izolační kvality střešního okna. U produktů Solara jsou 2skla/3skla zapuštěna hluboko do rámu okna, vybavená teplými vnitřními rámečky TGI-W a kotvená teplými vnějšími zasklívacími lištami LG Chem.Dvojskla a technologie zasklení jsou důležité nejen pro zimní sezónu, ale i v letních parnech, kterými je střecha enormně zatížena. Investovat na začátku se vyplatí.

3) Vnější oplechování & lemování okna

Solara standardně používá hliníkový plech s válcovanou barvou RAL 8019, na povrch se vztahuje záruka 60 let. Dbáme na kvalitu zpracování a náš i systém vnějšího lemování úspěšně prošel již 20ti letým zkoušením na českých i zahraničních střechách.

Okna Solara

4) Kování a možnosti otevírání střešních oken

Solara vyrábí a dodává všechny základní typy střešních oken: kyvná (LIDO IQ), výklopně-kyvná (PRAKTIK), otevíravá do strany (typ SIDE) i posuvná (střešní prosklení Solara PERSPEKTIV). Klíčem k výběru je použití oken. Kyvná okna jsou jednodušší a levnější, ale otevírají se 'na hlavu' a zabírají prostor v místnosti. Je dobré zvážit, do jaké míry chcete prostor pod okny využívat a jak vysoko nad úrovní podlahy bude okno umístěno - zlaté pravidlo je mít osu otevírání křídla střešního okna alespoň 10cm nad hlavou.

Poslední aktualizace této stránky: 19.01.2012